Domů / Podle výrobce / GlaxoSmithKline

Corsodyl ústní voda 0.1% 200ml


Žádné hodnocení. Kód: 8590335000223 Produktové číslo: 8590335000223
K výplachům úst při zánětech, krvácení dásní a parodontitidě.
Dostupnost: Připraveno k odeslání
127,00 Kč , plus doprava
 
Porovnat Přihlaste se pro přístup do seznamu zboží.
Corsodyl ústní voda 0.1% 200ml

K výplachům úst při zánětech, krvácení dásní a parodontitidě. K péči o dutinu ústní v těhotenství. Pro pacienty se zubními můstky, implantáty, zvýšenou kazivostí zubů a ortodontickými aparátky. Pro opakované 14denní používání. 

Použití:

 • doplněk léčby plakem podmíněného zánětu dásní a parodontitidy
 • k dosažení vyšší úrovně ústní hygieny a inhibice zubního plaku u pacientů s:
  • rozsáhlými fixními můstky
  • dentálními implantáty
  • fixními ortodontickými aparátky
  • zvýšenou kazivostí zubů
 • k péči o dutinu ústní v těhotenství
 • k výplachům úst při léčbě a prevenci recidivujících aft a protetické stomatitidy
 • jako součást péče o dutinu ústní při závažných celkových onemocněních (hemoblastózy, poruchy srážlivosti, onemocnění AIDS) a při léčbě hyperplazií gingivy podmíněných užíváním některých druhů léčiv (hydantoináty, blokátory kalciového kanálu, valproát, cyklosporin A)
 • jako prostředek k dosažení dostatečné úrovně ústní hygieny u jedinců dlouhodobě neschopných dodržovat základní hygienické návyky
Dávkování a způsob použití:
Roztok je vhodné používat ve dvoutýdenních cyklech: po 2 týdnech používání se aplikace na 2-4 týdny přeruší a po uplynutí této doby se cyklus znovu opakuje. K výplachům úst 2x denně, nejlépe ráno a večer po jídle a vyčištění zubů. Odměrný kalíšek naplnit po rysku (15ml). Ústa vyplachovat po dobu 1 minuty, vyplivnout.
 
Široké spektrum účinku a dlouhodobá antiplaková aktivita:
Účinná látka – chlorhexidin diglukonát má široké spektrum účinku, které zahrnuje gram-pozitivní i gram-negativní bakterie, řadu plísní a virů způsobujících infekční onemocnění a záněty v ústní dutině. Působí bezprostředně po aplikaci do úst, kde vytváří depo, ze kterého se postupně uvolňuje po dobu 8-12 hodin. Tak je zajištěna dlouhodobá účinnost při použití 2x denně.
 
Vysoká bezpečnost:
Rezistence mikroorganismů na chlorhexidin nevzniká ani při déletrvajícím a opakovaném podávání, neporušenou sliznicí a kůží se chlorhexidin nevstřebává a po náhodném požití se vylučuje v nezměněné podobě.
 
Správný způsob použití = minimum vedlejších účinků:
Vedlejší účinky v podobě přechodné změny zabarvení jazyka a dalších tkání se většinou projevují při dlouhodobém a příliš častém používání nebo při překročení doporučeného dávkování. Veškeré tyto změny jsou plně vratné a vymizí po vysazení přípravku. Rychleji je možné je odstranit intenzivním čištěním zubů nebo ordinačním vyčištěním. Důležitá je také volba správné koncentrace s ohledem na důvod použití, dodržování doporučené dávky, frekvence a délka používání, provádění výplachů až po důkladném mechanickém vyčištění zubů a omezení kouření a konzumace kávy, čaje, červeného vína po dobu používání.
 
Upozornění:
Účinnost chlorhexidinu snižuje laurylsulfát sodný (SLS), který je obsažen ve většině zubních past. V kombinaci s Corsodylem je proto vhodné používat zubní pastuneobsahující SLS, např. PARODONTAX.
 
Zkrácená informace o příravku CORSODYL 0,1%
 
Složení:
Aqua, alcohot glycerin, chlorhexidine digluconate, PEG 40 hydrogenated castor oil, aroma, CI 16255.
 
Charakteristika:
Roztok pro ústní výplachy s obsahem chlorhexidinu.
 
Použití:
Doplněk léčby plakem podmíněné gingivitidy a parodontitidy, k dosažení vyšší úrovně ústní hygieny a inhibici zubního plaku u pacientů s rozsáhlými fixními můstky, dentálními implantáty, fixními ortodontickými aparátky, zvýšenou kazivostí a protetickou stomatitidou. K péči o dutinu ústní v těhotenství, k výplachům úst při léčbě a prevenci recidivujících aft a jako součást péče o dutinu ústní při závažných celkových onemocněních a při léčbě hyperplazií gingivy podmíněných užíváním některých druhů léčiv. Jako prostředek k dosažení dostatečné úrovně ústní hygieny u jedinců dlouhodobě neschopných dodržovat základní hygienické návyky.
 
Doporučené dávkování a způsob použití:
Výplach úst dvakrát denně po dobu 1 minuty 15 ml roztoku. Výplachy se provádějí po dobu 2 týdnů, poté se aplikace na 2-4 týdny přeruší a po uplynutí této doby se znovu opakuje. Přípravek by neměly užívat osoby, u nichž je známá přecitlivělost na chlorhexidin. Neexistuje důkaz jakéhokoliv nežádoucího účinku na plod způsobeného používáním ústní vody Corsodyl během těhotenství nebo kojení.
 
Interakce:
Chlorhexidin je inkompatibilní s látkami aniontové povahy, které jsou obvykle přítomny v běžných zubních pastách. Doporučuje se používat pasty bez obsahu laurylsulfátu sodného (SLS).
 
Vedlejší projevy při užívání přípravku:
Při překročení doporučeného dávkování a způsobu použití: reverzibilní změny barvy povrchu jazyka a barvy zubů. Výskyt změn zabarvení lze snížit dodržováním doporučené doby a frekvence používání a omezením kouření, pití kávy, čaje a červeného vína po dobu používání přípravku. Nežádoucí reakce na přípravek a podráždění sliznice jsou zcela ojedinělé.
 
Balení: Skleněná láhev 200 ml se šroubovacím uzávěrem.
S tímto zbožím kupují
Sonogel na ultrazvuk 500 ml Sonogel na ultrazvuk 500 ml Kód: 2538529
Připraveno k odeslání
58,00 Kč
Detail
PARODONTAX WHITENING ZUBNÍ PASTA 75ML PARODONTAX WHITENING ZUBNÍ PASTA 75ML Kód: 8590335006959
Poslední kusy na skladě!
Parodontax Whitening šetrně, ale efektivně, odstraňuje zabarvení zubů a obnovuje tak…
102,00 Kč
Detail
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.