Domů / LÉČIVA A DOPLŇKY STRAVY / Podpora trávení a zažívání

APO-OME 20 POR. CPS. ETD.14X20MG


Žádné hodnocení. Kód: 2048032 Produktové číslo: 8594158130785 ATC skupina: A02BC01 Popis: Antacida, antiulcerosa a antiflatulencia Kód SÚKL 0122111
Lék je určen k léčbě nemocí s příznaky pálení žáhy a k prevenci a léčbě žaludečních a dvanáctníkových vředů.
Dostupnost: Zboží není na skladě
Humánní léčivý přípravek, přečtěte si pozorně příbalový leták!
155,00 Kč , plus doprava
 
Porovnat Přihlaste se pro přístup do seznamu zboží.
APO-OME 20 POR. CPS. ETD.14X20MG

Látka, která způsobuje kyselost žaludečního obsahu, je uvolňována do žaludku ze žaludeční sliznice (vnitřní povrch žaludku). Buňky sliznice, které tuto činnost obstarávají, se označují jako kyselá žaludeční pumpa. APO-OME 20 potlačuje činnost těchto buněk, a tak snižuje kyselost žaludečního obsahu. APO-OME 20 snižuje sekreci žaludeční kyseliny v průběhu asi 2 hodin po podání první dávky a plného účinku je dosaženo po 3-5 dnech pravidelného užívání. APO-OME 20 není určen k okamžité úlevě s ohledem na dobu nástupu plného účinku.

 Bez doporučení lékaře může být APO-OME 20 používán k léčbě u osob, které trpí častými (častěji než 2x za týden) příznaky pálení žáhy a regurgitace (návrat kyselého žaludečního obsahu zpět do jícnu). Délka léčby bez dohledu lékaře nesmí přesáhnout 14 dní. Bez doporučení lékaře mohou APO-OME 20 užívat dospělí pacienti a mladiství starší 15 roků.
 
Pálení žáhy může být způsobeno tím, že dochází k návratu žaludečního obsahu zpět do jícnu, např. při přenášení těžkých břemen, po jídle a v poloze vleže. Tyto příznaky se často objevují při žaludečních vředech a také u lidí s vážným onemocněním žaludku nebo jícnu. Důležitým opatřením, které může vést k úlevě od pálení žáhy, je změna životního stylu a návyků. Jedná se zejména o následující možnosti: zanechání kouření, vynechání pití kávy a alkoholu, vynechání silně kořeněných jídel a pozdních večerních jídel, snížení tělesné hmotnosti při nadváze, omezení přenášení těžkých břemen. Měl(a) byste se snažit o dosažení pravidelného denního režimu a omezit výskyt stresových situací. Zvednutí čela postele při spaní asi o 20 cm může zmírnit příznaky. Jinou možností je občasné užívání volně prodejných léčiv na snížení kyselosti žaludečního obsahu (antacid). Pokud ani tato možnost nepomůže, obraťte se na lékaře. To je zvláště důležité v případě, pokud příznaky přetrvávají, opakovaně se vracejí nebo máte polykací obtíže.
Některá léčiva, např. kyselina acetylsalicylová (ACYLPYRIN) a jiná protizánětlivá léčiva určená k léčbě poruch pohybového ústrojí, mohou vyvolávat pálení žáhy a jiné zdravotní problémy spojené s tvorbou žaludeční kyseliny. V tomto případě žádejte o radu svého lékárníka.
 
ČEMU MUSÍTE VĚNOVAT POZORNOST, NEŽ ZAČNETE APO-OME 20 UŽÍVAT
Neužívejte přípravek APO-OME 20, jestliže jste přecitlivělý/á na léčivou látku (omeprazol) nebo kteroukoliv další složku přípravku.
Zvláštní opatrnosti při použití přípravku APO-OME 20 je zapotřebí:
-jestliže u vás došlo k nechtěné náhlé ztrátě tělesné hmotnosti
-jestliže trpíte pálením žáhy již déle než 3 měsíce
-jestliže trpíte déletrvajícími bolestmi břicha
-jestliže opakovaně zvracíte
-jestliže obtížně polykáte
-jestliže se objevila krev ve zvratcích nebo stolici
-jestliže někdo z Vaší rodiny trpěl nádorem žaludku nebo jícnu.
Ve všech těchto případech je nutné, abyste navštívil/a bez odkladu lékaře.
 
Těhotenství a kojení
Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete užívat jakýkoliv lék. Přípravek APO-OME mohou užívat těhotné a kojící ženy pouze na doporučení lékaře.
 
APO-OME 20 je určen k samoléčení častého (častěji než 2x za týden) pálení žáhy a regurgitace (návratu kyselého žaludečního obsahu zpět do jícnu) u dospělých pacientů a mladistvých od 15 roků.
 
Dávkování:   APO-OME 20 užívejte pravidelně každý den po dobu 14 dnů. Spolkněte 1 tobolku nejlépe ráno před snídaní a zapijte sklenicí vody. Tobolky polykejte celé, nekousejte je ani nedrťte, mohl/a byste tak snížit účinnost přípravku. Pokud nemůžete tobolky spolknout, můžete je otevřít a obsah rozmíchat ve sklence vody a vypít nejpozději do 30 minut. Je vhodné sklenici poté ještě jednou vypláchnout a obsah vypít.
 
Samoléčbu ukončete po uplynutí 14 dnů. Pokud nedošlo k ústupu příznaků onemocnění (pálení žáhy, regurgitace) nebo došlo ke zhoršení po uplynutí 14 dnů pravidelné léčby, poraďte se s lékařem, neboť Vaše onemocnění může mít jinou příčinu. O případném pokračování léčby se vždy poraďte s lékařem.
Neužívejte více než 1 tobolku (20 mg) denně po dobu 14 dnů.
Samoléčbu můžete opakovat nejdříve po uplynutí 4 měsíců.
 
Přípravek uchovávejte při teplotě 15-25°C v dobře uzavřeném původním obalu, aby byl přípravek chráněn před vlhkostí. Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.
S tímto zbožím kupují
IBUMAX 400 MG PORTBLFLM100X400MG IBUMAX 400 MG PORTBLFLM100X400MG Kód: 6410530083444
Zboží není na skladě
157,00 Kč
Detail
RENNIE POR TBL 96 RENNIE POR TBL 96 Kód: 3534510000481
Připraveno k odeslání
Pomáhá při pálení žáhy a trávicí obtížích.
242,00 Kč
Detail
PHARMATON GERIAVIT CPS. 30 PHARMATON GERIAVIT CPS. 30 Kód: 3853471
Připraveno k odeslání
Pharmaton Geriavit, doplněk stravy. Vyvážená kombinace vitamínů, minerálů a ženšenového…
Zlevněno z 280,00 Kč (Naše normální cena.)
nyní jen 258,00 Kč
Detail
AVENE Stick 50+ zones senzible 8g-tyč.citliv.místa AVENE Stick 50+ zones senzible 8g-tyč. citliv. místa Kód: 2529569
Poslední kusy na skladě!
Velmi vysoká ochrana citlivých míst a jizev. Účinně chrání před UVB-UVA slunečním…
298,00 Kč
Detail
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.