Domů / LÉČIVA A DOPLŇKY STRAVY / Imunita

PHARMATON GERIAVIT CPS. MOL.100 CZ


Žádné hodnocení. Kód: 3480267 Produktové číslo: 8595116522598 ATC skupina: A11AB Popis: Vitaminy Kód SÚKL 0223164
Produkt již není v prodeji
PHARMATON GERIAVIT CPS. MOL.100 CZ

Přípravek Pharmaton® Geriavit je určen:

  • při stavech vyčerpání (např. vyvolaných stresovými situacemi), únavě, pocitech slabosti, snížené koncentraci a snížené duševní vnímavosti;
  • při nevyvážené nebo nedostatečné výživě, v době rekonvalescence po nemoci a pro posílení celkové odolnosti;
  • při zmírnění obecných příznaků stárnutí a prevenci nedostatku vitaminů a minerálních látek u starších osob.

Přípravek je určen pro dospělé.

Složení – účinné látky:

1 tobolka obsahuje:
Ginseng extractum siccum normatum 40,0 mg, Deanoli hydrogenotartras 26,0 mg, Retinolum (vitamin A) 1,2 mg, Ergocalciferolum (vitamin D2) 0,01 mg, Tocoferolum (vitamin E) 10,0 mg, Thiaminum (vitamin B1) 2,0 mg, Riboflavinum (vitamin B2) 2,0 mg, Pyridoxinum (vitamin B6) 1,0 mg, Cyanocobalaminum (vitamin B12) 0,001 mg, Calcii pantothenas 10,0 mg, Nicotinamidum 15,0 mg, Acidum ascorbicum (vitamin C) 60,0 mg, Rutosidum 20,0 mg, Fluoridum 0,2 mg, Kalium 8,0 mg, Cuprum 1,0 mg, Manganum 1,0 mg, Magnesium 10,0 mg, Ferrum 10,0 mg, Zincum 1,0 mg, Calcium 90,3 mg, Phosphorus 70,0 mg, Lecithinum 66,0 mg.

Pomocné látky:

Řepkový olej čištěný, směs vosků, homovanilin. Složení želatinové tobolky: želatina, glycerol, homovanilin, sodná sůl propylparabenu, sodná sůl ethylparabenu, černý a červený oxid železitý.

Indikační skupina: Varia.

Charakteristika:

Pharmaton® Geriavit je přípravek obsahující kombinaci standardizovaného výtažku ženšenu G115®, vitaminů, minerálních látek a stopových prvků. Výtažek z ženšenu G115® je získáván speciálním postupem z kořenů pravého ženšenu (Panax Ginseng C.A. Meyer). Má stálý (= standardizovaný) obsah účinných látek. Standardizovaný extrakt z ženšenu G115® Pharmaton® zvyšuje všeobecnou úroveň buněčné aktivity, což se projevuje posílením tělesných a duševních funkcí. Ovlivňuje celou řadu nepříznivých projevů jako např. únavu, stavy slabosti a vyčerpání, nedostatečné soustředění. Tyto příznaky se projevují zejména u starších a nemocných lidí, u osob závislých na jednostranných dietách, u osob podstupujících redukční dietu, stejně jako u těch, kteří jsou vystaveni stresu nebo zvýšené tělesné zátěži apod. Vitaminy, minerální látky a stopové prvky jsou životně důležité látky, které si tělo nedokáže samo vytvořit. Jejich dávkování v přípravku Pharmaton® Geriavit odpovídá denní potřebě lidského organismu. Vitaminy, minerální látky a stopové prvky upravují a předcházejí poškození buněčné látkové výměny v okamžicích jejich zvýšené potřeby. Snížený přísun těchto látek může vést k tělesnému a duševnímu vyčerpání, zvýšené únavnosti, poklesu vitality, snížení odolnosti organismu, zpomalení rekonvalescence po nemoci. Komplex obsažených vitaminů B je nezbytný pro normální průběh metabolických funkcí.

Indikace:

Přípravek se nesmí užívat při poruchách látkové výměny vápníku (zvýšená hladina vápníku v krvi nebo zvýšené vylučování vápníku močí), při předávkování vitaminem A nebo D, při poruchách funkce ledvin, v průběhu léčby retinoidy (léčba akné) nebo vitaminem D a při známé přecitlivělosti ke kterékoliv látce obsažené v přípravku.

Přípravek není vhodný pro děti a mladistvé.

Nežádoucí účinky:

Přípravek je obvykle dobře snášen, ale ojediněle se mohou vyskytnout obtíže zažívacího ústrojí (např. nevolnost, bolesti žaludku a zvracení). Při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání přípravku poraďte s lékařem.

Interakce:

Pokud trpíte nějakou nemocí, alergiemi, užíváte jiné léky (i volně prodejné), informujte svého lékaře nebo lékárníka. Pokud Vám chce lékař předepsat nebo Vám doporučí nějaký další přípravek, informujte jej, že již užíváte Pharmaton Geriavit. Dříve než začnete současně s přípravkem Pharmaton Geriavit užívat jakýkoli jiný volně prodejný lék, poraďte se svým ošetřujícím lékařem. Pokud je Pharmaton Geriavit užíván podle doporučených pokynů, nebyly zaznamenány žádné interakce s jinými léky.

Dávkování:

Doporučená dávka pro dospělé osoby je 2 tobolky užívané spolu s jídlem, nejlépe jedna při snídani a jedna při obědě po dobu 2-3 týdnů. Dále pak 1 tobolku při snídani. Dávkování pro starší osoby není třeba speciálně upravovat. Celý léčebný cyklus trvá 8-12 týdnů, o delší době užívání se poraďte s lékařem.

Způsob použití:

Tobolky se polykají celé a zapíjejí se trochou tekutiny. Máte-li potíže se spolknutím, tobolku rozřízněte a její obsah vymačkejte na lžíci. Pro zlepšení chuti můžete smíchat s vhodnou poživatinou.

Předávkování:

Toxické účinky přípravku podávaného ve vysokých dávkách (předávkování) jsou dány toxickým účinkem v tucích rozpustných vitaminů A a D. Dlouhodobé každodenní užívání většího množství (odpovídající více než 5 tobolkám) může způsobit příznaky chronické otravy jako zvracení, bolest hlavy, ospalost a průjem. K projevům akutního předávkování dochází při užití ještě vyšších dávek. Při předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem se poraďte s lékařem.

Upozornění:

Důležitým předpokladem pro příjem potřebného množství vitaminů, minerálních látek a stopových prvků je dostatečná a pestrá strava. Pharmaton Geriavit neobsahuje sacharidy, je proto vhodný i pro diabetiky. Přípravek užívejte v souladu s doporučenými pokyny. O vhodnosti současného užívání přípravku Pharmaton Geriavit s dalšími přípravky obsahujícími vitaminy (především vitamin D) nebo minerály se poraďte s lékařem.

Uchovávání:

Uchovávejte při teplotě do 25 st. C v dobře uzavřeném původním vnitřním obalu, aby byl chráněn před vzdušnou vlhkostí.

Varování:

Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. Přípravek musí být uchováván na bezpečném místě mimo dosah dětí.

S tímto zbožím kupují
PARODONTAX ÚSTNÍ VODA 500 ML PARODONTAX ÚSTNÍ VODA 500 ML Kód: 8590335006034
Zboží není na skladě
Ústní voda parodontax® k dennímu použití má speciální složení, které chrání před…
165,00 Kč
Detail
EYE Q ŽVÝKACÍ TOB.60 JAHODOVÁ PŘÍCHUŤ EYE Q ŽVÝKACÍ TOB.60 JAHODOVÁ PŘÍCHUŤ Kód: 3691806
Zboží není na skladě
427,00 Kč
Detail
RESCUE krizové kapky 10ml Bachova terapie RESCUE krizové kapky 10ml Bachova terapie Kód: 3310555
Poslední kusy na skladě!
306,00 Kč
Detail
EXODERIL SOL 1X10ML/100MG EXODERIL SOL 1X10ML /100MG Kód: 9002260002702
Připraveno k odeslání
184,00 Kč
Detail
ARNICA MONTANA 9CH gra.4g ARNICA MONTANA 9CH gra.4g Kód: 3352710075104
Zboží není na skladě
Jednosložkový homeopatický přípravek.
Zlevněno z 92,00 Kč (Naše normální cena.)
nyní jen 79,00 Kč
Detail
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.